12.01.2008. Od porażki rozpoczął Sokół rywalizację o miejsca 9-16. We własnej hali uległ LA Basket Warszawa 64:97. W naszym zespole zabrakło kilku podstawowych zawodników, ponadto trener „dał dużo pograć” najmłodszym naszym wychowankom, bo z góry założyliśmy że mecze III rundy będą okazją do sprawdzenie i pokazania się im w konfrontacji z ligowym przeciwnikiem…12.01.2008. Od porażki rozpoczął Sokół rywalizację o miejsca 9-16. We własnej hali uległ LA Basket Warszawa 64:97. W naszym zespole zabrakło kilku podstawowych zawodników, ponadto trener „dał dużo pograć” najmłodszym naszym wychowankom, bo z góry założyliśmy że mecze III rundy będą okazją do sprawdzenie i pokazania się im w konfrontacji z ligowym przeciwnikiem.
Biorąc pod uwagę nasze kłopoty kadrowe „LA Basket” górował nad nami przede wszystkim przygotowaniem szybkościowym i organizacją gry. Dodatkowo miał również trochę wyższy skład.
Koszykarze z Warszawy już na początku meczu przyjęli taktykę krycia na całym parkiecie. Spowodowało to bardzo dużo naszych błędów i strat, a w konsekwencji łatwe punkty rywali. Brakowało pomysłu na rozegranie i skuteczne wyprowadzenie piłki z własnej połowy. Widać było że tym meczu w Sokole brakuje doświadczonych zawodników. Brakowało komunikacji w obronie i zastawiania. Trochę zawiodła skuteczność. Trzeba też zwrócić uwagę na fatalnąskuteczność z „osobistych”, których nie trafiliśmy aż 18!. Ostatecznie mecz przegraliśmy dość wyraźnie, ale miejmy nadzieję że z tej „lekcji” wyciągniemy właściwe wnioski, co zaowocuje w przyszłości.

OKK SOKÓŁ – LA Basket Warszawa
64:97 (17:26) (12:24) (16:25) (19:22)

Punkty dla Sokoła:

Helcbergiel Grzegorz – 4
Borowy Marek – 16
Gałązka Adrian – 0
Pieńkowski Bartłomiej – 6
Kiliś Michał – 6
Zadroga Artur – 15
Gałązka Konrad – 0
Żyłowski Jakub – 3
Starzak Sławomir – 14
Michalik Patryk – 0