14.02.2009. W kolejnym wyjazdowym meczu, OKK Sokół odniósł przekonywujące zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe z zespołem KS LEGION z Legionowa 81:28. Gospodarze przez cały mecz byli tylko tłem dla bardzo dobrze grającego Sokoła.Tak jak i w poprzednim meczu siłą naszej drużyny była mocna i skuteczna obrona. Świadczy o tym m.in. fakt, że gospodarze w pierwszej kwarcie zdobyli tylko 3pkt, uzyskując je dopiero w końcówce kwarty.

Po uzyskaniu tak dużej przewagi, na II kwartę trener wystawił rezerwowy skład, dając pograć najmłodszym zawodnikom Sokoła. Zagrali oni bardzo dobrze i wygrali tę kwartę 15:10. Wynik był cały czas pod kontrolą i nie było potrzeby na wprowadzanie podstawowych zawodników. Po dwóch kwartach prowadziliśmy 44:13.
W III kwarcie nastąpiły kolejne zmiany. Tym razem trener pomieszał „młodość z rutyną”, traktując takie mecze jako doskonały sposób na zgrywanie się zawodników. Wystarczyło to do łatwego wygrania kwarty i sprawiło, że każdy z naszych zawodników miał zdobycz punktową na swoim koncie. Pierwsze 8 minut IV kwarty ponownie zagraliśmy „pierwszą piątką” i ponownie rywale mieli kłopoty ze zdobywaniem punktów. Na tablicach panowali nasi wysocy zawodnicy: Paweł Skartpetowski, Przemek Gadaliński i Piotrek Barszcz, pozwalając rywalom na zebranie tylko jednej piłki !. Ostatnie dwie minuty to ponownie szansa na grę dla zmienników. Mimo że gospodarzę trafili kilka rzutów, to tę kwartę wyraźnie przegrali 8:23.
To wszystko złożyło się na kolejną bardzo łatwą wygraną Sokoła 81:28.
Nasz zespół dzięki znakomitej grze w obronie, w całym meczu pozwolił rywalom zdobyć tylko 28 pkt – co jest najniższą zdobyczą punktową w lidze w tym sezonie.
Kolejne łatwa wygrana Sokoła stała się faktem.

Widać, że ostatnie wzmocnienia i zmiana taktyki pozytywnie wpływają na naszą grę. Efekty tego były już w wygranym meczu z liderem grupy KS Żyrardowianką, a teraz gdy przeciwnicy nie są zbyt wymagający różnica jest dość wyraźna. Szkoda tylko, że przyszło to tak późno i musimy grać o miejsca 13-17, bo w obecnej chwili w grze o znacznie wyższe lokaty nie bylibyśmy bez szans.   

KS LEGION Legionowo – OKK SOKÓŁ  28:81
(3:29) (10:15) (7:14) (8:23)

Punkty dla Sokoła:
Paweł Skarpetowski – 11
Piotr Barszcz – 20
Przemysław Gadaliński – 13
Zaręba Mateusz – 7
Kowalewski Cezary – 2
Kiliś Michał – 2
Bieńkowski Adam – 7
Borowy Marek – 2
Zadroga Artur – 4
Pieńkowski Bartłomiej – 3
Żyłowski Jakub – 2
Kuchciński Jacek – 8