Wygranym meczem z MKS Skierniewice 89:65 Sokół zakończył rozgrywki ligowe.
W końcowej klasyfikacji sezonu ostrowska drużyna uplasowała się na dziewiątym miejscu w tabeli. Tegorocznym spadkowiczem do niższej ligi okazała drużyna PWiK Piaseczno, która zrezygnowała w trakcie rozgrywek.
Mimo przedostatniego miejsca w ligowej tabeli, sezon 2014/2015 można zaliczyć do udanych. Po trzech pierwszych ligowych kolejkach, Sokół zajmował pierwsze miejsce w grupie. Potem jednak przyszło kilka przegranych z doświadczonymi i wyżej notowanymi rywalami.
W sumie Sokół wygrał siedem meczów, a w tych przegranych „tanio skóry nie sprzedał” – walcząc o zwycięstwo do samego końca nawet z najlepszymi drużynami. Czasami decydowały pojedyncze detale, akcje lub po prostu zabrakło szczęścia, czasem też kontuzje odbiły się na sytuacji całej drużyny.
W statystycznym podsumowaniu ligowych rozgrywek grupy B, w kilku indywidualnych kategoriach nasi zawodnicy plasowali się na wysokich miejscach. Michał Wojtyński zdobył najwięcej punktów (416pkt w 22 meczach), Przemysław Jaworski był drugi w blokach (34bl / 20m), Tomasz Gałan był trzeci w blokach (33bl / 23m) i zbiórkach (161zb / 23m).
Bez wątpienia dzięki tegorocznym rozgrywkom, zawodnicy Sokoła zdobyli cenne doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłości. Cały skład zespołu zadeklarował pozostanie w drużynie na kolejny sezon, dodatkowo planowane są też wzmocnienia na pozycji rozgrywającego oraz pod koszem.
Zawodnicy Sokoła oraz działacze chcieliby serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe oraz wszystkim kibicom za obecność i dopingowanie na meczach.
Kolejne ligowe emocje – już jesienią!