W sobotnim meczu Sokół pokonał na wyjeździe MKS POLONIA Warszawa 80:69. Była to czwarta wygrana w czwartym meczu rozgrywek grupowych o Puchar WOZKosz. Sokół w tej fazie pucharowej zdobył 8 punktów (komplet) z niezłym bilansem koszy – 328 zdobytych i 184 straconych. Tym samym nasz zespół awansował z pierwszego miejsca – w swojej grupie- do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 4 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej w hali Centrum Kultury i Rekreacji „Za stawem” przy ul. Trębickiego.

To był bardzo zacięty mecz, goście zagrali w mocniejszym składzie niż w pierwszym spotkaniu i postawili nam znacznie wyższe wymagania. Nasz zespół stanął do meczu bez dwóch podstawowych zawodnikow Artura Zadrogi i Pawła Skarpetowskiego. Młoda drużyna Poloni grajac od początku bardzo skutecznie, objeła nieznaczne prowadzenie i po pierwszej kwarcie prowadziła 5 punktami. Przełomową okazała się 2 kwarta, Sokół zdecydowanie poprawił obronę, już po 3 minutach odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Do przerwy prowadziliśmy 39:32.
Dwie ostatnie odsłony były bardzo wyrównane. Zawodnicy Poloni próbowali zniwelować straty, jednak cały czas utrzymywliśmy co najmniej 6 punktową przewagę. W ostatniej odsłonie gra toczyła się kosz za kosz. Jednak uzyskanego prowadzenia nie oddaliśmy już do konca meczu. Wygrana z Polonią nie przyszła tak łatwo jak we wcześniejszych meczach i mimo że był to najbardziej wymagający przeciwnik, to drużyny z Warszawy nie zobaczymy w turnieju FINAL FOUR. KS Polonia z kompletem porażek zajęła ostatnie miejsce w naszej grupie.

W naszym zespole nie zawiedli liderzy – Piotr Barszcz zdobył 31 pkt, biorąc na siebie ciężar zdobywania punktów w ostatniej kwarcie (13pkt w IV kw.) oraz Paweł Mazurek który zdobył 19pkt – w większości w pierwszej części meczu, ale to dzięki jego punktom drużyna ze stolicy nie uzyskała bezpiecznego dla siebie dystansu punktowego. Na słowa uznania zasługuje rownież gra naszego środkowego Przemysława Gadalińskiego, ktory po chorobie i straconym sezonie wraca do wysokiej dyspozycji, wprawdzie zdobył zdobył tylko 7 pkt ale był naszą podporą w grze pod koszami.
OKK Sokół z 4 zwyciestwami pewnie awansował do Final Four turnieju.
Pocieszającym jest fakt że w finałowym turnieju uda się nam zagrać w optymalnym składzie, a grając „u siebie” i przed własną publicznością mamy spore szanse na wygranie turnieju finałowego i sięgnięcie po Puchar WOZKosz – czego życzymy sobie i naszym kibicom.

KS POLONIA Warszawa – OKK SOKÓŁ 69:80
(21:16) (11:23) (13:16) (24:25)

Punkty dla Sokoła:
Helcbergiel Grzegorz – 3
Gadaliński Przemysław – 7
Barszcz Piotr – 31
Mazurek Paweł – 19
Szydło Grzegorz – 8
Pieńkowski Bartłomiej – 8
Zaręba Mateusz – 4