Po VI kolejkach OKK Sokół z kompletem zwycięstw nadal utrzymuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Tym razem w pokonanym polu pozostał zespół GLKS Nadarzyn. W wyjazdowym meczu Sokół wygrał 81:53.

Tak jak we wszystkich dotychczasowym meczach ligowych już w I kwarcie nasz zespół uzyskał wyraźną przewagę puntową, co ustawiło dalszą taktykę gry. Tym razem przed drugą kwartą gospodarze przegrywali 10:23.
Początek kolejnej odsłony nadal należał do naszego zespołu, aż do stanu 15:31, potem mecz się wyrównał, a w ostatnich 3 minutach (gdy kontuzji doznał nasz podstawowy rozgrywający Bartłomiej Pieńkowski) do kosza trafiali tylko zawodnicy z Nadarzyna. Zdobywając 9pkt z rzędu (w tym 2 razy za 3pkt) zmniejszyli swoją stratę do 5 oczek i wygrywając tę kwartę ustalili wynik do przerwy – 28:33.
Przegrana kwarta wyraźnie obudziła nasz zespół. Po przerwie na parkiecie znów było widać dobrze grający Sokół, już po kilku minutach III kwarty ponownie przewaga Sokoła wynosiła kilkanaście punktów (31:45) i z minuty na minutę stopniowo się powiększała.
Nie popełniliśmy już tego błędu co w meczu z Jagiellonką, gdy przy wysokim prowadzeniu trochę odpuściliśmy mecz. Graliśmy konsekwentnie i kontrolowaliśmy wynik. Ostatnia kwarta pokazała który zespół jest lepszy, wygrywając tę część 28:11 Sokół ostatecznie wygrywa całe spotkanie 81:53. Biorąc pod uwagę rozmiary naszych wygranych w poprzednich meczach i fakt że był to mecz lidera z outsliderem to wydawać by się mogło że róznica punktowa powinna być wyższa. Trzeba jednak przyznać że w Nadarzynie nigdy nie grało nam się łatwo. Nawet gdy wygrywaliśmy większą ilością punktów to zawsze były to wygrane po walce. Gospodarze jak mogą najlepiej starają się wykorzystywać atut własnego parkietu oraz doświadczenie trenera Jacka Gembala.
Dla nas liczą się kolejne 2 zdobyte punkty w tabeli, zwłaszcza że są to punkty zdobyte na wyjeździe.

A już w następnej kolejce nasz zespół czeka kolejny mocny rywal który również ma na swoim koncie komplet zwycięstw. W sobotę 26 listopada OKK Sokół zagra u siebie z drużyną MKS OCHOTA Warszawa.
Ciekawie będzie też w Warszawie gdzie Legia podejmowała będzie UKS Jagiellonka.

GLKS Nadarzyn – OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 53:81
(10:23 (18:10) (14:20) (11:28)

Punkty dla Sokoła:

Artur Zadroga – 15
Grzegorz Helcbergiel – 0
Łukasz Ryfa – 19
Paweł Skarpetowski – 6
Krzysztof Szymański – 0
Piotr Barszcz – 17
Paweł Mazurek – 11
Grzegorz Szydło – 7
Radosław Suwalski – 2
Bartłomiej Pienkowski – 0
Mateusz Zaręba – 4