Po zaciętym meczu OKK SOKÓŁ pokonał na wyjeździe MKS Jurand Ciechanów 55:50.
To był bardzo wyrównany mecz, pełen walki na całym parkiecie. O wygranej Sokoła zadecydowało wygranie drugiej i trzeciej kwarty.

Niezbyt udanie rozpoczęliśmy ten mecz, już w pierwszej kwarcie poełniliśmy kilka strat i gospodarze uzyskali kilku punktowe prowadzenie. Wprawdzie przez większą część gra toczyła się kosz za kosz to jednak zawodnicy Juranda mając przewagę wzrostu, lepiej radzili sobie na tablicach. Dopiero pod koniec II kwarty wyraźnie poprawiła się nasza gra, lepsza obrona i kontrataki pozwoliły odrobić straty i po dwóch kwartach prowadziliśmy 2 punktami.
W III odsłonie meczu, poprawiliśmy skuteczność, dobrze graliśmy w obronie, szybciej przeprowadzaliśmy akcje. Zaczęliśmy też lepiej grać na tablicach w czym brylował powracający po kontuzji do wysokiej formy Paweł Skarpetowski. To wszystko pozwoliło na zwiększenie naszego prowadzenia.
Na początku IV kwarty prowadziliśmy 48:40, jednak kontuzji palca doznał Piotrek Barszcz i musieliśmy grać w osłabieniu. Gra znów się wyrównała. Gospodarze mozolnie odrabieli straty.
W pewnym momencie nasza przewaga stopniała do 3pkt, jednak ciężal gry wziął na siebie kapitan Sokoła – Artur Zadroga. Zdobywając kilka ważnych punktów, pomógł utrzymać do końca korzystny wyniku.
To było ważne zwycięstwo, jednak wywalczone po trudnym i zaciętym meczu.

Za tydzień mecz u siebie z KS ROSA SPORT z Radomia. Miejmy nadzieję że usiebie uda się pokonać lidera naszej grupy.

Przede wszystkim liczymy też, że Pioter Barszcz wyleczy kontuzję i najlepszy strzelec Sokoła będzie mógł zagrać w tym prestiżowym meczu.

MKS JURAND Ciechanów – OKK SOKÓŁ Ostrów Maz.
50:55 (11-9) (13-17) (16-19) (10-10)

Punkty dla Sokoła:

Zadroga 11
Helcbergiel 3
Skarpetowski 11
Barszcz 17
Mazurek 4
Szydlo 7
Zaręba 2
Kowalewski 0
Kuchciński 0

W pozostałych parach gr A padły wyniki:

OKK Ostrołęka – KS Rosa Sport Radom – 57:72
GLKS Nadarzyn – UKS Jagiellonka Warszawa – 57:121