To już drugi sezon gdy w fazie grupowej w pierwszej rundzie rozgrywek zajęliśmy trzecie miejsce w swojej grupie. By zając drugie miejsce i awansować do kolejnego etapu gier o II ligę zabrakło jednego punktu, czyli jednej wygranej – niestety ta sama sytuacja miała miejsce i w ubiegłym sezonie – trzecie miejsce i znów do drugiego miejsca zabrakło jednego wygranego meczu.
Na początku obecnego sezonu szeregi Sokoła opuściło kilku zawodników, zwłaszcza pod koszem byliśmy mocno osłabieni. wszystko wskazywało, że nie bedziemy liczyć się w stawce o awans.
Nic bardziej mylnego, bardzo dobra gra sprawiała, że kolejne mecze kończyły się naszą wygraną, a w walce o awans liczyliśmy się do samego końca.

O ile zwycięzca grupy był poza zasięgiem nie tylko naszym ale wszystkich zespołów, to by walczyć o awans z II miejsca, nie mogliśmy sobie pozwolić na straty punktów w pozostałych meczach.
Jak się potem okazało przegraliśmy jeszcze 2 mecze. W wyjazdowym meczu z bezpośrednim zespołem rywalizującym o drugie miejsce – z Jagiellonką Warszawa oraz u siebie z OKK Ostrołęka. Z obiema ekipami mieliśmy również po jedej wygranej i z obiema ekipami mieliśmy korzystniejszy bilans w meczach między sobą.
Niestety na koniec bilans nie miał już znaczenia, bo zabrakło nam 1 puntu za jedną dodatkową wygraną. W Warszawie z Jagiellonką było to trudniejsze zadanie, jednak mecz u siebie z Ostrołeką powinniśmy wygrać. Zabrakło nam szczęscia. W tamtym meczu jeszcze na niespełna 30 sekund przed końcem prowadziliśmy 1 punktem, mieliśmy nawet dwie szanse na powiększenie przewagi, niestety to był jeden ze słabszych naszych meczy i w decydujących momentach zawodziła nas skuteczność. W końcówce musieliśmy faulować taktyczne, jednak skuteczne osobiste gości dały im wygraną 71:75. Jak się potem okazało była to bolesna przegrana, bo kosztowała nas awans do dalszych gier o II ligę.

Przed nami kolejna runda, Tym razem będziemy grali z zespołami z grupy B o końcowe miejsca 5-8 w sezonie 2010/2011. Ambicje mieliśmy większe, jednak zabrakło na szczęścia.

Ostatnią fazę rozgrywek rozpoczniemy 5 lutego 2011 meczem u siebie z GKS MAZOWSZE Grójec.

Tabela po I fazie rozgrywek

Grupa A.

1* KS Rosa Sport Radom – 10m – 20pkt – 865:568
2* UKS Jagiellonka Warszawa – 10m – 17pkt – 867:725
OKK Sokół Ostrów Mazowiecka – 10m – 16pkt – 717:692
4  MKS Jurand Ciechanów – 10m – 13pkt – 653:790
5  OKK Ostrołęka 10m – 12pkt – 671:771
6  GLKS Nadarzyn 10m – 12pkt – 662:889

* -awans do kolejnego etapu gier o II ligę