Rozpoczęła się runda rewanżowa – 26 grudnia do Ostrowi przyjechali koszykarze ROSY SPORT Radom. Liczyliśmy na dobry wynik, ostatnie mecze – mimo że przegrane – pokazały że gramy coraz lepiej i zdobywamy więcej punktów, a z sobotnim rywalem w pierwszej rundzie Sokół odniósł wygraną na wyjeździe 67:64. Początek zapowiadał się obiecująco, bo dość szybko uzyskaliśmy prowadzenia 9:4 – jednak potem skuteczniej zagrali goście. Radomianie mieli wyraźną przewagę wzrostu i te atuty w pełni wykorzystali na deskach, wiele punktów zdobyli po zbiórka w ataku, dodatkowo skutecznie rzucali z dystansu. Naszej drużynie od początku sezonu brakuje zawodników na pozycji rozgrywającego, a w tym spotkaniu zabrakło nawet naszego jedynego zawodnika z pozycji 1-2 Bartosza Grudzińskiego. Powoli staramy się uzupełnić braki na tych pozycjach, jednak w środku sezonu nie jest to łatwe, debiut w tym spotkaniu zaliczył nasz nowy zawodnik Kamil Hentosz, jednak trenuje dopiero kilka dni i  nie jest jeszcze zgrany z zespołem, dlatego zagrał tylko kilka minut. Z konieczności rozgrywaniem zajęli się zawodnicy na pozycjach 2-3.
Dla odmiany nasi rywale bardzo dobrze rozgrywali swoje akcje, dobrze bronili i wykorzystywali swoje przewagi. Po 3 trójkach z rzędu w końcówce II kwarty uzyskali ponad 30 punktową przewagę – 23:55. Mimo to Sokół nie poddawał się. Po przerwie zagraliśmy bardzo dobrą III kwartę, zaczęliśmy systematycznie odrabiać straty, aż szkoda że ta kwarta szybko się skończyła i dobra passa została przerwana. Ostatecznie w III odsłonie odrobiliśmy 14 punktów, chociaż przez chwilę było nawet więcej. W IV kwarcie kilka trójek i kontry Rosy wyraźnie podcięły nam skrzydła i przechyliły już szalę wygranej na korzyść gości. Ostatecznie przegrywamy spotkanie 60:93.
Za tydzień w ostatnim meczu w tym roku zagramy na wyjeździe z Żubrami Białystok, a najbliższy mecz w Ostrowi 13 stycznia 2018 z MUKS Hutnik Warszawa

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – KS ROSA-SPORT Radom 60:93
(11:22) (12:33) (24:10) (13:28)

Wideo z meczu SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – ROSA_SPORT Radom