W drugim ligowym meczu SOKÓŁ pokonał na wyjeździe zespół KK Warszawa 73:60. Była to już druga konfrontacja między tymi zespołami, które wcześniej rywalizowały ze sobą w Warszawie w przedsezonowym turnieju PRAGA CUP 2015, gdzie również lepszym okazała się nasza drużyna wygrywając 86:66.
Początek ligowego spotkania należał do Sokoła który zdobył pierwsze 8 punktów. W dalszej części mecz się jednak wyrównał, ale cały czas utrzymywała się niewielka przewaga naszej drużyna. W końcówce kwarty padało mało koszy, jednak dzięki celnym rzutom osobistym gospodarze uzyskali prowadzenie 17:16 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Druga kwarta należała do Sokoła, który wygrał ją 10 punktami. Kilka celnych trójek i skuteczne rzuty wolne dały nam prowadzenie 30:39.
Po przerwie drużyna z Warszawy złapała „wiatr w żagle” doprowadzając do stanu 38:39. W tym czasie my spudłowaliśmy 5 rzutów i popełniliśmy 3 straty. Pierwsze punkty po czterech minutach gry zdobył Piotr Barszcz. To odblokowało nasz zespół i od tej chwili zespoły ponownie trafiały „kosz za kosz”. Przewaga Sokoła utrzymywała się w granicach 1-4 pkt.
Ostatnie 3 minuty to znowu lepsza gra zawodników z Ostrowi. Od stanu 44:46 zdobyliśmy 11 punktów, a straciliśmy tylko dwa i przed ostatnią kwartą wygrywaliśmy 57:46.
W ostatniej części gry gospodarze próbowali odrabiać stratę. Przegrywali 51:62 ale zniwelowali ją do stanu 58:62. Początkowo Sokół grał na utrzymanie uzyskanej wcześniej przewagi, ale gdy gospodarze niebezpiecznie zbliżyli się punktowo, nasi zawodnicy wrzucili „drugi bieg”.
Mecz zakończył się wygraną SOKOŁA 73:60, a najskuteczniejszym strzelcem naszego zespołu okazał się zdobywca 22 pkt Piotr Barszcz (5x3pkt). Po raz kolejny pokazaliśmy siłę na deskach. Zebraliśmy więcej piłek – Sokół 47 zbiórek, KK Warszawa 31 i  aż 10 razy zablokowaliśmy rzuty rywali. Statystycznie % rzutowy też mieliśmy lepszy, jednak 30% nas nie satysfakcjonuje i oczekujemy od siebie znacznie więcej. Liczymy że w dalszych meczach ten element zdecydowanie poprawimy.

Ciekawostką w tym meczu był fakt, że w składach obu zespołów wystąpiło w sumie 3 Reprezentantów Polski  z ostatnich  Mistrzostw Świata w Moskwie w koszykówce 3×3 – Przemysław Lewandowski z KK Warszawa oraz Michał Wojtyński i Piotr Barszcz z Sokoła.

KK Warszawa – SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 60-73
(17:16) (13:23) (16:18) (14:16)
kk warszawa - sokol

Przebieg i STATYSTYKI meczu

Statystyki na PZKOSZ