Mecz z Wisła Kraków był ostatnim meczem rozgrywanym w pierwsze rundzie rozgrywek II ligi. Niestety jak do tej pory Sokół jako jedyny w grupie C nie zaznał smaku zwycięstwa. Trzeba jednak podkreślić że trafiliśmy do silnej grupy. Gramy m.in. z dwoma zespołami które w ubiegłym sezonie grały w I lidze, dodatkowo jest też kilka silnych zespołów z dużymi aspiracjami do awansu.
Nasza gra w II lidze (propozycja z PZKosz) przyszła w dość zaskakującym dla nas momencie – jednak takiej oferty nie można było odrzucić. Faktycznie cykl treningowy ustawiany był na III ligę i miał przebieg inny niż gdybyśmy mieli grać w II lidze. Trochę byliśmy na innym etapie przygotowań, ale przede wszystkim zabrakło przed sezonowych sparingów. Pierwsze mecze z silnymi rywalami pokazały  różnicę między II a III ligą i to nad czym musimy jeszcze trenować. Nie bez znaczenia była też ligowa trema, inna organizacja meczowa, prestiż i ranga ogólnopolskich rozgrywek. Musiało minąć trochę czasu byśmy dostosowali się do nowych warunków. Warto jednak zaznaczyć, że na własnej hali – poza meczem z UMKS Kielce- prezentowaliśmy się naprawdę dobrze, a wyniki meczy rozstrzygały się w ostatnich minutach 4 kwarty – niestety pechowo dla nas.
Teraz – pod koniec I rundy – gramy już dużo pewniej. Oczywiście brakuje jeszcze skuteczności, ale sama gra wygląda już dużo lepiej. Do tej pory nieźle radziliśmy sobie w walce na tablicach, jednak niektóre zespoły miały nad nami sporą przewagę wzrostu.
W ostatnich tygodniach z SKK Siedlce pozyskaliśmy nowego wysokiego zawodnika, który uzupełnia nasze braki wzrostowe w walce pod tablicami. Efekty powoli widać, bo w ostatnich trzech meczach nasze statystyki zbiórek zdecydowanie się poprawiły.  Wyników – czyli zwycięstw – jak na razie brak, ale jako beniaminek ligi – z miejscowości dla niektórych zupełnie nie znanej – robimy dopiero pierwsze kroki w rozgrywkach PZKosz. Nie oczekujemy jeszcze zbyt wiele, ale wiemy że II runda będzie dla nas zdecydowanie lepsza i ze zwycięskimi meczami – zwłaszcza, że pod koniec rozgrywek 5 ostatnich meczy zagramy w Ostrowi.

Od najbliższego weekendu zespoły będą grały ze sobą w rundzie rewanżowej. Do Ostrowi przyjedzie drużyna KS KSIĘŻAK Łowicz, który w naszym II ligowym debiucie pokonał u siebie SOKOŁA 80:48.