16 czerwca na „Orliku” przy Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, OKK SOKÓŁ, LKS OSTROWIANKA oraz miasto Ostrów Mazowiecka zorganizowały I Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej 3×3.
Dopisała zarówno frekwencja jak i pogoda. Do turnieju zgłoszono 23 drużyny, w których łacznie zagrało ponad 80 zawodników. Zespoły podzielono na dwie kategorie wiekowe „U-16” (11 zespołów) i „OPEN” (12 zespołów).


Rywalizacja była bardzo zacięta, ale toczyła się w duchu „Fair Play”. Wiele spotkań było na naprawdę niezłym poziomie, wiele też kończyło się jedno punktową wygraną. Uczestnicy bardzo chwalili organizację imprezy. Zapewniona była opieka medyczna, nie brakowało również dobrej muzyki.
Ostatecznie po rozegraniu ponad 30 meczy wyłoniono zwycięskie drużyny.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria U-16

1. Zespół „NO” (Szymon Maliszewski, Przemysław Podleś, Hubert Małkiński)
2. Zespół „FC AGRO”  (Mikołaj Jankowski, Robert Borowy, Alan Baranowski, Dominik Bracki)
3. Zespół „WKS DĄBROWA” (Dominik Kraszewski, Radosław Piwoński, Kamil Rylewski, Grzegorz Tyszka)

Kategoria OPEN

1. Zespół „OST” (Łukasz Ryfa, Arur Zadroga, Grzegorz Helcbergiel)
2. Zespół „DALTONOWIE” (Grzegorz Szydło, Mariusz Szydło, Jańczuk Marcin)
3. Zespół „TORPEDA KOMOROWO” (Mateusz Zaręba, Cezary Kowalewski, Artur Komorowski, Dawid Sputo)

Zawodnicy z 3 najlepszych zespołów w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Przyznano również tytuły MVP w poszczególnych kategoriach. W kategorii OPEN wyróżnienie otrzymał Łukasz Ryfa, a w U-16  Hubert Małkiński. Zawodnicy Ci otrzymali pamiątkowe statuetki. Dodatkowo pamiątkowe koszulki przyznano za efektowne zagrania i grę oraz dla najlepszych strzelców. Po turnieju wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z poziomu turnieju. Z niecierpliwością czekają na rewanże i już zapowiadają swoje uczestnictwo w kolejnych tego typu imprezach.
Jak zapewniają organizatorzy – nie przyjdzie im długo czekać – kolejne edycje basketu na „Orliku” już w wakacje.

Więcej zdjęć w dziale GALERIA w późniejszym terminie