W niedzielę 2 października w meczu II ligi koszykówki męskiej, SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka pokonał KS ROSA SPORT RADOM 65:62
Początek spotkania był mało efektowny, zespoły seryjnie pudłowały i po 5 minutach gry na tablicy był remis 2:2 ! Druga część pierwszej odsłony wyglądała już lepiej chociaż przez dłuższy czas wynik nadal był „hokejowy” – na II ligowy poziom gry trzeba było jeszcze trochę poczekać .

Zawodnicy wreszcie zaczęli trafiać. Na chwilę Sokół uzyskał 4 pkt przewagi (8:4), ale goście szybko powrócili do gry. Cały mecz był dość wyrównany prowadzeniem zmieniało się kilka razy ale było ono w granicach 1-2 pkt. W ostatnich sekundach I kwarty Rosa zdobyła 2pkt i po I kwarcie wygrywała 13:14.
Podobnie wyglądał cały mecz – gra punkt za punkt. Do przerwy jednak był remis po 30:3o, po sytuacyjnym rzucie równo z syreną goście trafili za 3 pkt.
Nasi zawodnicy próbowali uzyskać bezpieczną przewagę, jednak tego dnia nie było u nas najlepiej ze skutecznością. Po 2 minutach III kwarty uzyskaliśmy najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu 37:31, jednak rywale skutecznie odpowiadali celnymi rzutami. Tak wyglądało całe spotkanie, oba zespoły wykonywały bardzo dużo rzutów wolnych (SOKÓŁ – 14 , ROSA – 26 ) i ten element mógł zadecydować o wygranej.
Poza przerwami na rzuty wolne, spotkanie było bardzo dynamiczne, brakowało jedynie skuteczności. Pod koniec ostatniej kwarty trudno było wskazać kto będzie zwycięzcą, większość punktów zdobywano z rzutów osobistych, ale w nerwowej końcówce to Sokół uzyskał nieznaczne prowadzenie. Trochę mały horror w końcówce i więcej zimnej krwi dało nam ostatecznie drugą wygraną w sezonie.
Wygrana cieszy, styl mniej, bo nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu naszych zawodników,  jednak zdobyty komplet punktów pozwolił na utrzymanie 2 miejsca w tabeli grupy B.

Najwięcej punktów dla Sokoła zdobył Aleksander Szczerbatiuk – 21

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – ROSA SPORT RADOM 65:62
(13-14) (17-16) (13-16) (22-16)

STATYSTYKI

sokol-rosa

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU SOKÓŁ – ROSA NA FACEBOOKU autora