W meczu IV kolejki rozgrywek „o II ligę”, OKK Sokół w derbowym meczu pokonał na wyjeździe zespół OKK Ostrołęka 68:58. Mecz był bardzo wyrównany, a o wygranej Sokoła zadecydowała bardzo dobra gra w IV kwarcie.


Wygrana w derbowym meczu nie przyszła nam łatwo, był to w pewnym sensie prestiżowy mecz, więc każdy z zespołów chciał pokazać, że jest lepszy na lokalnym terenie, dodatkowo smaczku dodawał fakt, że w składach obu ekip grali zawodnicy którzy we wcześniejszych sezonach reprezentowali barwy swojego dzisiejszego rywala. Być może z tego powodu w grze obu ekip było sporo błędów i niecelnych rzutów, jednak emocji na pewno nie brakowało.

Po dwóch kwartach był remis, po trzeciej gospodarze prowadzili 3 punktami, a wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej odsłonie którą Sokół wygrał 19:6.
Wygrana z lokalnym rywalem bardzo nas cieszy, zwłaszcza że w IV kwarcie za 5 fauli parkiet opuścili: Paweł Skarpetowski, Piotr Barszcz i Grzegorz Szydło.
Mimo kłopotów kadrowych, które wynikły tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, nasz zespół ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Dodatkowo bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że po kontuzji do zespołu powrócił Paweł Skarpetowski.

OKK OSTROŁEKA – OKK SOKÓŁ OSTRÓW MAZ . 58:68 (17:23, 21:15, 14:11, 6:19)

Punkty dla Sokoła:

Piotr Barszcz – 25
Artur Zadroga – 22
Paweł Mazurek – 11
Paweł Skarpetowski – 8
Grzegorz Helcbergiel – 2
Grzegorz Szydło – 0
Mateusz Zaremba – 0
Jacek Kuchciński – 0
Cezary Kowalewski – 0