23 lutego miał być rozegrany kolejny ligowy mecz Sokoła w ostrowskiej hali.
Nasz rywal – UKS Gim 92 Ursynów z Warszawy przybył na to spotkanie zgodnie z harmonogramem rozgrywek, jednak oficjalnie mecz nie został rozegrany.
Na meczu nie pojawili się… sędziowie z WOZKosz. Zabrakło zarówno sędziów z pakietu jak i sędziów przy stoliku sędziowskim !!!!

Zarówno my jak i nasi rywale byli mocno zaskoczeni tym faktem, z którym spotkaliśmy się po raz pierwszy.
Ponieważ goście jednak przyjechali, zespoły postanowiły rozegrać luźny mecz sparingowy bez udziału sędziów.
Pomimo że w naszym zespole nie zagrało kilku podstawowych zawodników (m.in. nie grał żaden z naszych wysokich zawodników) – to emocji nie brakowało.
Na parkiecje bez żadnych stresów dużo minut mogli pograć nasi młodzi koszykarze, bo w takich sparingach jest ku temu okazja.
Nasi rywale to młody zespół, jednak było widać że przygotowani do sezonu byli bardzo dobrze. Dużo szybciej od nas poruszali się na parkiecie oraz skuteczniej wykorzystywali błędy przeciwnika.
Trener Sokoła często mieszał składy zawodników, chciał sprawdzić zrozumienie na parkiecie „naszej młodzieży” ze „starszymi” zawodnikami. W przypadku ligowego meczu byłoby to błędem, jednak w takim meczy mógł sobie na to pozwolić, bo wynik nie był tu priorytetem, a meczy sparingowych pratycznie nigdy nie gramy. 
Po zakończeniu spotkanie schodziliśmy jednak jako pokonani.
Czy dojdzie do oficjalnego rewanżu, czy nierozegranie meczu zostanie uznane jako walkower o tym zadecyduje WOZKosz, a może decyzja będzie zupełnie inna bo drużyna z Warszawy może wystąpić np.o zwrot kosztów dojazdu….


aktualizacja:

Wszystko wskazuje na to że sparing został zaliczony jako oficjalnie rozegrany mecz. Więc oficjanie przegraliśmy 63:89.
Szkoda…. , bo nawet nikt nie zapisywał poszczególnych punktów naszych zawodników i tego zabraknie w statystykach sezonu, ponadto w takiej sytuacji mogliśmy powalczyć o wynik a nie eksperymentować ze składem. Trudno….