Sobotni mecz pomiędzy OKK SOKÓŁ a UMKS Kielce który miał być rozegrany w hali MOSiR przy ul. Trębickiego – nie odbył się. Awarii uległ kosz na który rozgrzewali się zawodnicy UMKS-u. Na 25 minut przed rozpoczęciem meczu, po jednym ze wsadów pękła rama tablicy, a co za tym idzie popękała tablica z pleksi.
Z powodu braku możliwości  szybkiej naprawy, mecz postanowiono przenieść na halę MOSiR przy ul. Warchalskiego. Licznie zgromadzona publiczność pokonała sporą odległość dzielącą obie hale i oczekiwała na rozegranie meczu. Decyzja o rozegraniu meczu należała do komisarza zawodów i zawodników obu drużyn. Niestety na miejscu okazało się, że parkiet jest zbyt śliski i goście odmówili na nim gry. To chyba było jednak dobre rozwiązanie jeśli chodzi o bezpieczeństwo zawodników, jednak na pewno był to zawód dla licznie przybyłej publiczności.
O konsekwencji tego zdarzenia (prawdopodobnie walkower i kara finansowa) poinformujemy w późniejszym terminie, gdy poznamy oficjalne stanowisko PZKosz.
Chcielibyśmy przeprosić wszystkich kibiców, zawodników i sędziów za zaistniałą sytuację, a jednocześnie bardzo podziękować naszym KIBICOM za liczne przybycie.