W obecnym sezonie rozgrywki o II ligę mają zostać zmodyfikowane i rozszerzone.
Będą zbliżone do systemów gier jakie obowiązują w wyższych ligach. Po fazie grupowej odbywać się ma faza play-off – dużo bardziej rozbudowana niż w latach ubiegłych…W obecnym sezonie rozgrywki o II ligę mają zostać zmodyfikowane i rozszerzone.
Będą zbliżone do systemów gier jakie obowiązują w wyższych ligach. Po fazie grupowej odbywać się ma faza play-off – dużo bardziej rozbudowana niż w latach ubiegłych.

Z jednej strony to dobra wiadomość dla kibiców, bo zwiększy się ilość meczy, z drugiej strony wymaga to większego budżetu klubu (opłaty sędziowskie za mecze u siebie i dojazdy na mecze wyjazdowe).

Większe koszty dotkną kluby takie jak nasz oraz np. OTK Ostrołęka gdzie dojazd na mecze wyjazdowe dużo więcej nas kosztuje niż pozostałe kluby w lidze – bo są to kluby z Warszawy i okolic i do „siebie” mają znacznie bliżej.
Po skalkulowaniu, okazało się, że środki finansowe jakimi dysponujemy nie są wystarczające na zgłoszenie zespołu do rozgrywek w sezonie 2006/2007.

Druga strona medalu to sprawy organizacyjne.
Może to banalny powód, ale dla nas dość trudny do rozwiązania – obsada stolika sędziowskiego na meczach w Ostrowi oraz brak w zespole osoby, która mogłaby zająć się całą organizacją rozgrywek, dopilnowania by wszystko było dopięte na „ostatni guzik”, by zawodnicy mogli myśleć tylko o trenowaniu i grze (do tej pory trzeba było się zająć wszyskim samemu).


To główne powody, dlaczego nasz zespół nie weźmie udziału w rozgrywkach.
Oby to tylko była roczna przerwa, a nie początek zaniku ligowej koszykówki w Ostrowi.

—–
Bardzo optymistyczna wersja: – ale zdecydowanie nie realna- to fakt, że tak jak i rok temu tzw.”rzutem na taśmę” jednak zagramy !
(ale chyba wszystko by musiało stanąć na głowie i odmienić się o 180 stopni w stosunku do tego co jest obecnie) 
😉

Zespół nadal będzie trenował, przygotowując się do kolejnego sezonu. Miejmy nadzieję że ta przerwa wyjdzie nam na dobre i odświeży trochę zespół.